Komentarze giełdowe Jacka Borawskiego, analityka Domu Maklerskiego Banku BPS
Jacek Borawski
RSS


Kategorie: Wszystkie | Komentarze
RSS
środa, 29 lutego 2012

...czyli kolejna interakcja z internautami

1-CD Red

Ostatnia korekta nieco przydługa i chyba jednak zbyt nerwowa. To na tę chwilę odstrasza mnie od tego instrumentu Niby wszystko ok. ale jednak czuję podniesione ciśnienie. Z natury takie instrumenty nie interesują mnie, ale to na tę chwilę. Nawet gdyby tu otwierać pozycję to nie bardzo wiadomo gdzie i nie bardzo wiadomo gdzie logicznie stopować. Jedyne co pozostaje to czekać.

 

2-Agora

Walor ma zdecydowane problemy z pokonanie max02/03. Stąd na obecną chwilę dyskretny monitoring i czekanie aż wyłamie ostatni opór. Zgodnie z tym wyłamanie 12,96 powinno dać sygnał kupna.

 

3-LCCorp

Klasyczny sygnał w miejscu oznaczonym kółkiem, Obecnie konsolidacja, wydaje się że sygnałem powrotu byłoby wybicie 1,25 zł. w górę. Wówczas obrona gdzieś poniżej dzyndzla na 1,15 zł. Można, a może nawet trzeba monitorować.

 

4-Rank Progress

Jeden z moich milusińskich w portfelu. Zajęcie pozycji w miejscu oznaczonym kółkiem. Nie ma jak mówić po fakcie co się posiada tanio kupione wcześniej. Ale cóż, takie życie. Problemem jest stop, a może po prostu podciągnąć na tyle aby nie wypuścić fajnej już stopy zwrotu. KRAKOWSKIM panie Jacku targiem może dno ostatniej korekty 12,61 zł. 20% zysku jakoś mnie chyba ucieszy. Bardzo trudny do dołączenia się do obecnego trendu, może dlatego że ten trend jest po prostu silny.

 

5-LST Capital

Ciekawy instrument z konsolidacją w tle, ale jak widać na rysunku  wszystko powinno się uprościć po wybiciu 0,84 lub 0,85 zł. Jego problem to nieco zbyt mała płynność, co oznacza z żalem, że nie zainteresuję się nim. Niemniej jednak ciekawy wykres do monitorowania.

 

6-Tauron

Beznadziejny wykres z beznadziejną dynamiką wzrostową. Wiedzą ci, którzy kupowali w połowie stycznia jak zaczynały się wzrosty. Bez zbędnego komentarza, niech rośnie beze mnie, albo spada. Nie interesuje mnie.

 

7-Boryszew

 

Zasugerowałem inwestorom ostatni raz zajęcie pozycji w miejscu oznaczonym kółkiem(elipsą?). Z jednoczesną sugestią aby blisko po osiągnięciu akceptowalnego zysku prowadzić trailing. Obecna korekta nieco wydłużyła się, przez co walor stał się troszkę nieczytelny. Ale z oczywistych powodów monitorowany.

To tyle na ten tydzień. Następny środowy "Ludzie listy piszą" 29 lutego wypada w 2040 r. także do zobaczenia 

11:54, borawski.jacek
Link Komentarze (8) »
poniedziałek, 27 lutego 2012
piątek, 24 lutego 2012

w20 (4) – ACP, JSW, LWB, PZU

m40 (10) - BRS, CDR, CIE, CRM, ENA, IPX, KOV, KPX, MCI, NET

s80 (22) - ACT, AMC, BGŻ, CIA, CMR, COG, EMF, FMF, GNT, HRS, KRU, KZS, LBW, LTX, PCE, SKT, SGN, SNK, TRK, VST, WAS, ZLR

inne (15) - 06N, ATC, BBC, EEX, GRL, KRI, MVP, MSO, PLZ, PPS, RLP, STX, UNI, ZRE, ZST

 

09:50, borawski.jacek
Link Komentarze (10) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6